Na pierwszy rzut oka rynki internetowe, takie jak Amazon czy eBay, wydają się obopólną korzyścią. Właściciele sklepów e-commerce zyskują nowych klientów, a targowiska zyskują rozszerzony asortyment bez zwiększania zapasów. Przy bliższym przyjrzeniu się widać niektóre wady. Czy należy zatem sprzedawać swoje produkty na Amazon i eBay?

Zalety

Główną zaletą sprzedaży na portalach takich jak Amazon i eBay jest ilość użytkowników. Amazon przyciąga prawie 184 mln odwiedzających miesięcznie, a eBay ponad 164 mln aktywnych kupujących. Popularność witryn przynosi dodatkowych klientów, wiele osób woli tam kupować, bo to jest sprawdzone źródło.

Wady

Założenie sklepu na rynku internetowym może potencjalnie zwiększyć sprzedaż, ale także naraża Cię na dodatkowe wydatki: opłaty rynkowe. Rynki nie istnieją, aby zarobiłeś, ale by zarabiali ich właściciele. Mogą ograniczyć stopień, w jakim możesz komunikować się z klientem, dyktować co możesz sprzedać, a co nie.

Pomyśl o sprzedaży swoich towarów na Amazon, bo czasami to jest dobry pomysł. Przelicz czy jest to opłacalne dla Ciebie i podejmij decyzję!