Każda firma w zależności od tego czym się zajmuje ma nazwę. Trzeba znaleźć taką, która jest krótka, niezapomniana, a która nie jest używana w Twojej branży. Nie jest to łatwe zadanie, ale przy odrobinie wysiłku można go wykonać. Dobra nazwa ma kilka cech:

1. Krótka i prosta

Potrzebujesz, aby klienci mogli szybko zapamiętać Twoją nazwę, a najlepszym sposobem jest unikanie długich nazw. Jedno lub dwa słowa to idealna opcja.

2. Unikalna

Dwóch takich samych nazw być nie może, więc musisz postarać się i wymyślić taką, której jeszcze nikt nie używa. Unikaj również podobnych nazw, wspólnych elementów, żeby uzyskać nazwę, która naprawdę się wyróżnia. To samo dotyczy adresu strony internetowej. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja nazwa jest oryginalna możesz skonsultować się z radcą prawnym.

3. Przyciągająca

Twoja nazwa ma “łapać” klientów, spróbuj wybrać taką, która spodoba się wszystkim w niezależności od wieku i płci i zostanie w pamięci na długo.

Kluczowe jest poświęcenie czasu i przemyślenie nazwy sklepu internetowego. Klienci mają poznać Cię i już nigdy nie zapomnieć.